» خواص معجزه آسای عرق نعنا

خرید عرق نعنا اصل

در طب سنتی و اسلامی از عرقیات گیاهی به جای دارو های شیمیایی استفاده می کنند . مصرف برخی از عرقیجات گیاهی در بین مردم رواج پیدا کرده است. نعنا گیاهی بسیار خوشبو با صدها خاصیت دارویی و درمانی است.
عرق نعنا یکی از بهترین و مفید ترین عرقیات گیاهی موجود درطبیعت است که از عرقیجات پرکاربرد بعد از گلاب به شمار می رود، عرق نعنا رتبه اول را بین عرقیجات گیاهی به خود اختصاص داده است.
عرق نعنا طبیعت گرم دارد، امروزه کسی نیست که حداقل یک بار ازاین ماده موثر در مواقع دل پیچه و دل درد بهره نگرفته باشد. ترکیبات موجود در عرق نعنا مشکلات گوارشی را برطرف می کند؛ اما باید بدانیم که مصرف بیش از اندازه، ممکن است به فرد احساس یبوست بدهد و مشکل ایجاد کند.

عرق نعناع دو آتیشه
در سراسر کشور به دلیل وجود گونه های مختلف گیاهی با ارزش و بسته به میزان کاربرد مصرف آن به تولید انبوه این گونه ها پرداخته اند. در شهر قمصر و نیاسر و برزک و ... به علت منطقه حاصل خیز و آب و هوای کوهستانی مساعد علاوه بر تولید گلاب به عرقیجات مرغوب دیگری مانند نعنا و کاسنی و... می پردازند. این عرقیجات گیاهی بسته به میزان کیفیت و غلظتی که دارند قیمت گذاری می شوند و چون ارزش و خواص بیشتری در خود دارد به آن دو آتیشه می گویند.

خواص عرق نعنا
امروزه خواص بی نظیر عرق نعناء برای همه شناخته شده است و به یکی از نوشیدنی های محبوب تبدیل شده است.

عرق نعناع موثر در کاهش وزن
عرق نعناع وزن بدن را کم می کند و چون سرشار از فیبر است احساس سیری به فرد دست می دهد و چون گرم است حرارت معده را افزایش می دهد و هضم را آسان تر می کند و در نتیجه میزان چربی سوزی بدن را کاهش می دهد.

تقویت کننده دستگاه گوارش
تقویت کننده معده است. قبل از خوردن حبوبات مقداری عرق نعنا به سنگینی معده کمک می کند. کمی عرق نعناع که می خوریم می گوئیم مثل آب که روی آتش می ریزی! درد معده را سریع از بین می برد و فرد احساس سبکی می کند.

خوشبو کننده دهان
مصرف عرق نعناع یا قرص نعنا بهترین خوشبو کننده طبیعی دهان و لثه است. این گیاه یک ضد عفونی کننده طبیعی هم می باشد که در برخی دهان شویه ها هم از این ماده موثر بهره می گیرند.

ترکیبی موثر برای رفع خستگی جسمی و روحی
با نوشیدن یک لیوان عرق نعناء کمک شایانی به رفع خستگی و جلوگیری از استرس و افسردگی می کنیم و مسکنی برای سردرد های میگرنی است. حتی مالیدن کمی روغن نعنا مرهمی برای فرد می باشد و به دلیل روغن منتول در آن فرح بخشی به انسان می دهد.

زیبایی و طراوت پوست با خوردن عرق نعنا
عطر و روغن موجود در عرق نعناع موجب بهبود سطح کلاژن پوست شده و پوستی نرم را به ما می بخشد.

کاهش حساسیت و آلرژی های محیطی
نوشیدن عرق نعناع به کاهش علائم حساسیت های فصلی وغیر فصلی مانند التهاب وتحریکات داخلی کمک می کند و سطح دستگاه تنفس را خنک و آرام کند.

عرق نعناع و درمان عضلانی
عرق نعناع برای بهبود دردهای رماتیسمی وعضلانی بسیار مفید وموثر است؛ چون خاصیت گرم کنندگی دارد.

درمان سرماخوردگی باعرق نعناء
برای رفع گرفتگی بینی وکمک به باز شدن مجاری تنفسی اسانس نعنا را در قلم های بینی استفاده کرده اند که خیلی هم مورد استقبال بیماران مبتلا به سرما خوردگی شده است.

مصرف عرق نعنا در زنان باردار
استفاده عرق نعناع برای حالت تهوع واستفراغ بسیار کاربردی است؛ به طوری که به زنان باردار که تهوع صبحگاهی دارند توصیه می شود و سوزش دل را در اوایل بارداری خنثی می کند.

میزان مصرف عرق نعنا
مصرف این عرق گیاهی مفید در گروه های سنی مختلف متفاوت است. مصرف روزانه یک استکان عرق نعنا در هر وعده مناسب است که باز هم باید با توجه به غلظت تعیین شود. در صورت غلیظ بودن آن مقداری آب و عسل به آن اضافه کرده تا یک نوشیدنی معجزه آسایی به ما بدهد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی کاشان سوغات
•  بهترین کیفیت گلاب و عرقیات گیاهی
•  بهترین قیمت عرقیات گیاهی
•  درباره سوغات کاشان
•  شرایط حمل و نقل محصول
•  راهنمای خرید گلاب و عرقیات گیاهی از کاشان سوغات

فروشگاه اینترنتی سوغات کاشان
آدرس : ایران، اصفهان، کاشان، خیابان طالقانی، روبروی بیت العباس، فروشگاه محمدی
تلفن:
09133888736
09133604995
گلاب اصل و درجه یک کاشان
خرید اینترنتی گلاب اصل