» فصل و زمان گلابگیری قمصر کاشان در سال 1402

فصل و زمان گلابگیری قمصر کاشان در سال 1402

در زمان مراسم گلابگیری ایرانیان از اقصی نقاط کشور برای دیدن این مراسم باشکوه و دیدنی که قدمت 1000 ساله دارد، چمدان خود را می بندند و به شهر کوهستانی با مزرعه های پر گل محمدی که بویش در سراسر شهر پیچیده می شود، سفر می کنند.

فصل و زمان گلابگیری در کاشان در سال 1402 از اواسط اردیبهشت ماه شروع شده و تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد.
قمصر بر روی دامنه کوه واقع شده و در 30 کیلومتری جنوب کاشان قرار گرفته است و بازدید از این شهر زیبای سرسبز که همانند نگینی سبز است بیشتر از شهرهای نیاسر و بزرک است.

دیدن گل های روییده شده در مزارع سرسبز قمصر کاشان و استشمام بوی آن ها پیش از طلوع آفتاب آدمی را سرمست می کند؛ از این رو گردشگران در سفر به قمصر کاشان چند روزی را در این شهر می مانند تا از زیبایی های این شهر لذت ببرند.

 

تاریخ و زمان گلابگیری در قمصر کاشان

تاریخ و زمان گلابگیری در قمصر از 7 اردیبهشت که زمان چیدن گل‌های قمصر است شروع می‌شود. زمان گلابگیری در شهر برزک عقب‌تر است و از 15 اردیبهشت شروع می‌شود و می‌توان گفت که بهترین زمان برای سفر به قمصر کاشان از 15 اردیبهشت ماه تا 15 خردادماه است و بهتر است مسافران در این شهر زیبا چند روزی اقامت کنند تا با دیدن مزرعه پر از گل های سرخ و استشمام بوی بی نظیر آن خاطره ای به یاد ماندنی را برای خود ایجاد سازند.

در این تاریخ، کوچه پس کوچه های قمصر کاشان مملو از عطر گل های محمدی می شود
گلابگیری به دو شیوه سنتی و صنعتی در این شهر انجام می شود؛ ولی همه برای دیدن گلابگیری سنتی به این شهر سفر می کنند.

در کارگاه های سنتی دیگ های مسی قرار گرفته اند و با گل های محمدی و آب، گلابگیری صورت می گیرد. دیدن این فرایند به روح و روان آدمی جلا می بخشد و چند صباحی فکر و ذهن آدمی را از مشکلات رها می سازد.

مراسم گلابگیری سنتی 4 الی 5 ساعت طول می کشد و هراندازه میزان گل نسبت به آب در دیگ مسی بیشتر باشد، عیار گلاب بالا رفته و قیمت آن نیز بیشتر می‌شود.

 

بازدید از جشنواره گلاب قمصر در سال 1402 را از دست ندهید

چند سالی بود که به دلیل کرونا ایرانیان نمی توانستند از این مراسم باشکو دیدن کنند؛ ولی سال 1402 جشنواره گلاب در قمصر با آداب و رسوم خاصی همراه است و ایرانیان می توانند در اردیبهشت ماه به این شهر کوهستانی سفر کنند و در کنار دیدن این مراسم باشکوه از استشمام گل های محمدی لذت ببرند و در گلستان های پر از گل قمصر قدم بردارند و روح و روان خود را جلا دهند.

گروه تولیدی سوغات کاشان سفر به قمصر کاشان را برای ایرانیان آسان کرده است و تمامی مکان‌های دیدنی و باشکوه این شهر را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کند.

گروه تولیدی سوغات کاشان در اردیبهشت ماه در خدمت تمامی هموطنانی است که قصد دیدن از این مراسم باشکوه را در قمصر دارند و این عزیزان می توانند با شماره تلفن 09133888736 تماس گرفته و در مورد سفر به نگین سبز کاشان و دیدن از مراسم با شکوه گلابگیری مشاوره بگیرند.

 

معرفی بهترین گلاب قمصر کاشان برای خرید

گل هایی که در قمصر کاشان می رویند به دلیل اینکه در مناطق کوهستانی رویش کردند، بسیار باکیفیت هستند و عطر آن ها بی نظیر است؛ ولی گل‌هایی که در مناطق خشک می رویند کیفیت و عطر کمتری دارند؛ از این رو هرساله خانه خدا را با گلاب ناب محمدی قمصر کاشان تطهیر می‌کنند.

مسلما وقتی بازدید کنندگان در اردیبهشت ماه به این شهر سفر می کنند علاوه بر دیدن مراسم گلابگیری به دنبال خرید بهترین گلاب قمصر کاشان هستند. بسیاری این خریداران در مورد گلاب اصل و ناب اطلاعاتی ندارند و نمی دانند که گلاب درجه یک چه خواصی دارند؟

درست است که گلاب از تقطیر گل های محمدی به دست می‌آید؛ ولی با توجه به میزان گل و آب، کیفیت و عیار گلاب قمصر کاشان متفاوت می شود.

خریداران باید بدانند که هرچه میزان گل نسبت به آب در هنگام فرایند گلابگیری بیشتر باشد، عیار گلاب نیز بالاتر می‌رود.
گلاب سبک که از حاصل 80 لیتر آب با 10 الی 20 کیلو گل به دست می‌آید از جمله گلاب های ارزان قیمت است که کیفیت بالایی ندارد و برای مراسم سوگواری و هیئت‌ها مناسب است.

گلاب پس آب حاصل جوشاندن تفاله‌های گل و آب است که کیفیت و عطر آن بسیار پایین است و جزو عرق بسیار ارزان قیمت است که گروه تولیدی سوغات کاشان در صورت درخواست مشتری این گلاب ارزان قیمت قمصر کاشان را می‌توان ارائه دهد.

گلاب دوآتیشه قمصر کاشان گلابی است که به جای ریختن آب و گل، گلاب و گل می‌جوشد و جزو بهترین و باکیفیت‌ترین گلاب های کاشان است که به صورت گلاب دوآتیشه 70 عیار قمصر کاشان، 60 عیار، 50 عیار و 40 عیار ارائه می‌شود. طعم این گلاب ها که جزو بهترین محصولات قمصر کاشان است طعم گس و تلخی مانند دارد و مسلما خواص این نوع گلاب ها بیشتر است.

در تولید گلاب دو آتیشه فرایند تقطیر دوبار صورت می‌گیرد و قیمت و کیفیت این نوع گلاب بسیار بالاتر است و شفاف و بدون رنگ است و هیچ ناخالصی در خود ندارد.

خریداران باید بدانند که یک گلاب اصل و باکیفیت بوی تندی ندارد و بوی تند می تواند نشان از وجود اسانس های شیمیایی در گلاب باشد. خریداران باید گلاب را در ظرف های شفاف خریداری کنند و از خرید این عرق در ظرف های رنگی خودداری کنند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی کاشان سوغات
•  پشتیبانی 24 ساعته
•  شرایط بازگشت محصول
•  درباره سوغات کاشان
•  شماره حسابهای سوغات کاشان
•  بهترین قیمت عرقیات گیاهی

فروشگاه اینترنتی سوغات کاشان
آدرس : ایران، اصفهان، کاشان، خیابان طالقانی، روبروی بیت العباس، فروشگاه محمدی
تلفن:
09133888736
09133604995
گلاب اصل و درجه یک کاشان
خرید اینترنتی گلاب اصل