» عرق گیاهی کیالک برای چه مواردی استفاده می شود؟

عرق گیاهی کیالک و خواص آن

یکی دیگر از عرقیات گیاهی که شاید نام آن را کمتر شنیده باشید عرق گیاهی کیالک می باشد که در اصل همان زالزالک بوده که علاوه بر میوه، برگ و گل این گیاه نیز دارای خواص فوق العاده ای است که سبب شده در درمان بسیاری از بیماری مورد استفاده قرار گیرد.
این گیاه تیغ دار که طول آن به 5 پا می رسد در دامنه کوه ها و مناطق جنگلی به خوبی رشد می نمایند لذا رویش این گیاه را می توان در استان های اصفهان، فارس و کهکیلویه و بویر احمد به خوبی مشاهده نمود.
مصرف این نوع گیاه که هم به صورت صرف میوه آن و هم به صورت دمنوش قابل استفاده می باشد در راستای آسایس متقاضیان به صورت عرق گیاهی نیز در آمده و در اختیار خریداران قرار می گیرد. لذا مهم ترین سوال ذهن متقاضیان در باب این عرق گیاهی بررسی این سوال می باشد که عرق گیاهی کیالک برای چه مواردی استفاده می شود؟ که ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با عرق گیاهی کیالک و خواص آن آشنا نماییم.

عرق گیاهی کیالک برای چه مواردی استفاده می شود ؟
زالزالک یا همان کیالک که با نام های مختلفی از جمله سیسته، سرخ ویلک در هر یک از مناطق کشور شناخته می شود دارای طبیعت سرد و خشک می باشد که دارای خواص فوق العاده ای می باشد که از جمله خواص این نوع عرق گیاهی می توان به موارد زیر اشاره نمود :
- عرق کیالک و دیابت :
یکی از مفید ترین نوع عرقیات گیاهی در درمان بیماری دیابت که موثر تر از دارو های شیمیایی اثر می نماید را می توان عرق گیاهی کیالک معرفی نمود که با کاهش لیپیدها و گلوز سطح خون علی الخصوص افراد دیابتی سبب می شود تا قند خون کاهش یابد و بهبود عملکرد انسولین را فراهم آورد. لذا در طب سنتی در راستای کاهش قند خون در افراد دیابیتی مصرف این نوع عرق گیاهی به صورت یک لیوان قبل یا بعد از غذا پیشنهاد می گردد.
- عرق کیالک برای کبد :
یکی از رایج ترین مشکلاتی که معمولا افراد به آن دچار می شوند را می توان بیماری کبدی یا همان کبد چرپ بیان نمود که درمان آن در طب سنتی با مصرف عرق کیالک قابل درمان می باشد. از یک جهت دیگر در درمان بیماری کبد چرب کاهش وزن بسیار تاثیر گذار می باشد که به نوعی با مصرف این عرق گیاهی نیز می توان به این موضوع نیز دست یافت پس در بیان دیگر خواص این عرق گیاهی می توان به خاصیت آن در باب لاغری اشاره نمود.
- عرق کیالک برای لاغری :
این عرق گیاهی با خاصیت سوزاندن چربی و کالری در بدن سوخت و ساز را افزایش داده و در نتیجه موثر در اهداف کاهش وزن و لاغری برای متقاضیان به شمار می رود.
- درمان مشکلات گوارشی با عرق زالزالک :
وجوده ماده موجود در گیاه زالزالک که طی فرایند تقطیر برای به دست آوردن عرق گیاهی آن مورد استفاده قرار می گیرد را می توان وجود ماده تانن معرفی نمود که در درمان مشکلات گوارشی از جمله اسهال به خصوص اسهال خونی مورد استفاده قرار می گیرد.
- عرق کیالک برای قلب :
در درمان تنگی نفس ناشی از بیماری های قلبی و در راستای تقویت قلب استفاده از این عرق گیاهی پیشنهاد می گردد. این نوع عرق گیاهی را می توان به سبب وجود ماده ای چون کراتگوس لاکتون در آن مناسب برای گشاد تر نمودن رگ های کورونر قلبی بیان نمود.
البته خواص بی نظیر و فوق العاده دیگری در باب این عرق گیاهی وجود دارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود :
- مناسب برای کاهش التهاب ، خارش و اگزما در بدن
- موثر در درمان صدای گوش
- تنظیم فشار خون
- کاهش غلظت خون و تب بر به سبب طبع سرد و ...

عرق گیاهی کیالک و خواص آن
با توجه به مطالب بیان شده در بالا و کسب اطلاعات در زمینه عرق گیاهی کیالک و خواص آن و تجویز آن در طب سنتی برای درمان برخی از مشکلات می توان مهم ترین بحث در زمینه مصرف آن را بیان نمود. نحوه مصرف و موارد منع مصرف از مهم ترین مسائل در زمینه خرید این محصول می باشد که آگاهی از آن می تواند در مصرف و خواص این نوع عرق گیاهی برای شما تاثیر گذار باشد. اذا در بحث مصرف این نوع عرق گیاهی می توان به صرف یک لیوان از این نوع عرق قبل یا بعد از غذا اشاره نمود.
موارد منع مصرف عرق کیالک
شاید در مصرف دارو های شیمیایی هر یک از دارو ها به موازات نتایج مطلوب دارای عوارضی نیز باشند که این موضوع در مصرف عرقیات گیاهی کمتر دیده می شود. اما چنان چه مصرف یک عرق گیاهی بیش از حد صورت پذیر سبب بروز مشکلاتی می شود که در اصل می توان آن را موارد منع مصرف آن بیان نمود که در عرق گیاهی کیالک مصرف بیش از حد ار آن سبب بروز مشکلات زیر می گردد :
سردرد، میگرن، خستگی، تهوع، تپش قلب، لکه‌های پوستی خفیف، خواب‌آلودگی، علائم بیماری‌های رودی معده ای از جمله عوارض مصرف بیش از حد این نوع عرق گیاهی می باشد.
هم چنین مصرف زیاد این نوع عرق گیاهی برای زنان باردار و شیرده نیز مناسب نمی باشد و بهتر است با متخصص در زمینه مصرف آن مشورت نمایند.

خرید عرق گیاهی کیالک
در کنار بیانات بالا و کسب اطلاعات در زمینه عرق گیاهی کیالک چیست و آشنا شدن با خواص عرق کیالک مهم ترین مطلب در زمینه تهیه این نوع محصول را می توان خرید از مکانی معتبر بیان نمود که عرضه عرقیات گیاهی اصل و مرغوب را به همراه دارد. که در این زمینه معرفی فروشگاه آنلاین کاشان سوغات به عنوان یک گروه تولیدی و عرضه کننده بهترین نوع عرقیات تهیه شده با روش سنتی می تواند در زمینه دسترسی به عرق کیالک اصل شما را یاری نماید.
امکان مشاوره رایگان در باب عرقیات گیاهی در کنار خرید به صورت مستقیم که به شیوه خرید حضوری و آنلاین مهیا شده است و عرضه عرقیات گیاهی با قیمت تولیدی که به سبب حذف واسطه و دلالان در این زمینه می باشد همه و همه از مزایای خرید عرقیات از این مجموعه تولیدی در شهر قمصر کاشان می باشد که برای خریداران فراهم گشته است.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی کاشان سوغات
•  شماره حسابهای سوغات کاشان
•  پشتیبانی 24 ساعته
•  شرایط حمل و نقل محصول
•  بهترین قیمت عرقیات گیاهی
•  شرایط بازگشت محصول

فروشگاه اینترنتی سوغات کاشان
آدرس : ایران ، اصفهان ، کاشان ، خیابان رجایی ، روبروی مجتمع صفویه
تلفن همراه :
09396135981
09904699217
گلاب اصل و درجه یک کاشان
خرید اینترنتی گلاب اصل